Arctic Monkeys – Brick By Brick

artic monkeys l
Šo fotogrāfiju 2006. gada martā, Ostinas klubā “La Zona Rosa”, “Arctic Monkeys” “SXSW” konferences skatē uzņēma Amerikas mūzikas almanahs “Rolling Stone”, fiksējot enerģiskāko un patiesāko rokkoncertu kādu jebkad esmu apmeklējis.  Bet tas bija sen un daudz kas no tovakar redzētā vairs nav patiesība. Šefīldas kvartets šovasar gatavojas spridzināt bezmaz vai visu pasaules svarīgāko festivālu galvenās skatuves (kā minumus 40 000 cilvēku uzraudzībā) un, svinot debijas albuma piecu gadu jubileju, laist klajā jau ceturto (!!!) ilgspēlējošo plati (salīdzinājumam – “The Strokes” šādu rezultātu sasnieguši desmit gados)!

“Jaunā Arctic Monkeys dziesma Brick By Brick izklausās labi tikai tāpēc, ka tā absolūti nemaz neizklausās pēc ierasti sūdīgā Arctic Monkeys.”, vēstija rokupanta Ulda Rudaka tvitera ieraksts sestdienas priekšpusdienā. Grupas fani vai melomāni, kas ar Tērnera un ko daiļradi iepazinušies arī klausoties ne tikai albumos, bet arī singlos un mini albumos publicētās dziesmas (no tādām vien sanāktu gandrīz vēl divi albumi), droši vien labdabīgi pasmaidīja. “Brick By Brick” ir patiesībā tipiska Tērnera kompozīcija – nevienmērīgs ritma zīmējums, šķietami soula stilā ieturēti bekvokāli, ākīgs, kaut ļoti vienkāršs teksts… Vienīgais jaunums ir pirmajā pantā dzirdamais mākslīgi pazeminātais solista vokāls. Un tas viss sasiets kopā ar lielisku roka nervu!

Neko nezinu par ierasti sūdīgo vai mazāk sūdīgo, bet Los Andželosā tapušo sesiju pirmais vēstnesis, sestdienas priekšpusdienā man atnesa aizraujošākās trīs minūtes, kādas rokmūzikā šogad esmu dzirdējis! Vēl jau viss var sagriezties kājām gaisā, bet pagaidām izskatās, ka 2011. gadā mums jāgatavojas “nopietnam mērkaķu biznesam”!
http://www.youtube.com/watch?v=riV77WoFCBw&feature=related

0 0 vote
Article Rating
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fidels
Fidels
12 years ago

Pievienojos gandrīz visam. Tikai viena piebilde – Brick by Brick netipiski Tērnera darinājumiem ir salīdzinoši pieticīgs lyrics.. viņa dziesmas parasti izceļas ar labiem vārdiem.. jaunajam gabalam izklausās, ka vārdi ir tikai formalitāte, lai vispār varētu iepīt balsi..
Mūzika izcila.
Sliecos piekrist viedoklim, ka šis izklausās/izskatās nevis pēc singla, bet drīzāk sava veida tīsera/treilera.. un līdzīgi kā ar Radiogalvu King of the Limbs arī Arctic Monkeys izvēlējušies netradicionālu albuma klajā laišanas stratēģiju..