MIXTAPE PROJECT – 001 – Antony’s mixtape

Es vismaz gadu domāju par podkāstiem… Un gadu nonāku pie secinājuma, ka laikam tomēr negribu iedziļināties “podkāsta” būtībā. Man šķistu interesants podkāsts ar radiošova labākajiem momentiem, piemēram, reizi nedēļā, bet ja man jāuzņemas tā samontēšana uz saviem pleciem, tad atzīšos, ka esmu par slinku, lai kaut ko tādu darītu tikai tāpēc, lai man tāds podkāsts būtu.

Bet domājot par podkāstiem piedzima “Mixtape Project”. Nekas jauns tas gan nav, jo visvisādus “mixteipus” esmu taisījis visu mūžu. Taču šoreiz noteikumi ir šādi: es miksēju dziesmas 80 minūšu garumā. Tu pēc tam to visu klausies. Tieši tādā secībā kā man ir ienācis prātā, bez jebkādiem komentāriem, kas traucētu mūzikai. Tas izklausās interesanti man un tāpēc ceru, ka tas izklausās interesanti arī tev! Tad nu startējam ar šo:
Entonijs Hogertijs ir tas pats Entonijs no “Antony & The Johnsons”, kuriem pašā gada sākumā nāca klajā brīnišķīgs, nu jau piemirsts albums “The Crying Light”. 5. janvāra naktī Entonijs viesojās britu dīdžeja Roba De Benka “draugu” raidījumā un, ejot cauri alfabētam, katram burtam piemēroja vienu sev tuvu dziesmu. Kā daudzi raidījumi, Benka “draugu” šova vairs nav. Taču no dažu gadu pārraidēm, tieši Hogertija divas stundas palikušas atmiņā kā muzikāli krāšņākais piedzīvojums, kurā dziesmas pastāstīja daudz jauna par šķietami pazīstamu mūziķi. Tāpēc šķita interesanti to visu piefiksēt arī atsevišķi, bez Entonija un Roba sarunām pa vidu. Vienkāršāk – šis ir tas, ko, visticamāk, Entonijs klausās uz austiņām lidmašīnā. Vai Bruklinas dzīvoklī. Vai gaidot iznācienu pirms kārtējā koncerta. Gan dažus no spožākajiem vokāliem mūzikas vēsturē, gan folka klasiku, gan savus draugus, gan Vorhola vampīru filmas skaņu celiņu…

MP3 fails ir saspiests “ciešamā” kvalitātē. Vari man pat nejautāt, lai atdalu dziesmas, jo to es nedarīšu. Ja grasies šo ierakstīt diskā, saviem spēkiem uztaisi noformējumu! Ja spēlēsi to i-podā, saglabā augšpusē redzamo variantu par “mixtape” vāciņu un tālāk padarbojies ar “i-tunes”. Vari to spēlēt savā veikalā, restorānā, dzimšanas dienas svinībās vai klausīties vienatnē! Ja vēlies pateikties dzirdamajiem mūziķiem, pērc viņu ierakstus un ej uz viņu koncertiem! Ja vēlies pateikties man, uztaisi ballīti un uzaicini mani uzspēlēt plates!

001 – Antony’s mixtape

 1. Sam Amidon – “Saro”
 2. Christian Death – “Stairs – Uncertain Journey”
 3. Nina Simone – “Dambala”
 4. Eddie Cochran – “I Remember”
 5. Metallic Falcons – “Four Hearts”
 6. Terry Callier – “The Golden Apples Of The Sun”
 7. Bob Dylan – “I Was Young When I Left Home”
 8. Nico – “Janitor of Lunacy”
 9. Julee Cruise – “Questions In A World of Blue”
 10. Kate Bush – “Oh England, My Lionheart”
 11. Cocteau Twins – “Half-gifts”
 12. Mark & The Mambas – “In My Room”
 13. OMD – “Souvenir”
 14. Alabama Sacred Harp Singers – “Rocky Road”
 15. Queen – “Bohemian Rhapsody”
 16. David Ruffin – “I’ve Lost Everything I’ve Ever Loved”
 17. Bjork – “All Is Full Of Love (Guy Sigsworth Mix)”
 18. Current 93 – “Soft Black Stars”
 19. Cocorosie – “God Has A Voice, She Speaks Through Me”
 20. Claudio Gizzi – “Old Age Of Dracula”