MIXTAPE PROJECT – 006 – Light Mixtape

Kaut kādu iemeslu dēļ, jau apmēram piecus gadus, februāri man palīdz pārdzīvot Morisejs. Pieļauju, daudziem, pirmo reizi iepazīstoties ar “The Smiths” vai grupas harizmātiskā dziesmu tekstu autora solo daiļradi, īpaši interesantas šķiet Stīvena Patrika romantiskās vārsmas, kas, laikam ejot, tomēr izrādās pildītas ar daudz skaudrāku ironiju kā šķitis tās izdzirdot pirmo reizi. Par “The Smiths” un Moriseja vizītkarti 21. gadsimta paaudze ir atzinusi leģendārā albuma “The Queen Is Dead” skaņdarbu “There Is A Light That Never Goes Out” – romantizējot to gan kino filmās, gan diskotēkās, galu galā arī neskaitāmās koverversijās.

Tā nu ir sanācis, ka ap šo laiku, kad kāds vaicā par manu mīļāko “mīlas” dziesmu, vienmēr kā pirmo iedomājos šo melodiju. Tāpat ir sagadījies, ka “There Is A Light That Never Goes Out” uzskatu par “new wave” epopejas labāko dziesmu. Gadu gaitā esmu sakrājis ap 40 dažādu šīs dziesmas versiju, lielākā daļa no tām cenšas brutāli kopēt “The Smiths” ritma zīmējumu un Marra solo partijas. Dažas no tām tomēr pavēsta ko negaidītu. Tātad mīlestības dziesmu “mixteips” patiesībā sastāv tikai no vienas dziesmas – 12 dažādās koverversijās (brīnumainās, smieklīgās, romantiskās, eksperimentālās) un oriģinālversijā. Laisser entrer l’amour!

knob light4MP3 fails ir saspiests “ciešamā” kvalitātē. Vari man pat nejautāt, lai atdalu dziesmas, jo to es nedarīšu. Ja grasies šo ierakstīt diskā, saviem spēkiem uztaisi noformējumu! Ja spēlēsi to i-podā, saglabā augšpusē redzamo variantu par “mixtape” vāciņu un tālāk padarbojies ar “i-tunes”. Vari to spēlēt savā veikalā, restorānā, dzimšanas dienas svinībās vai klausīties vienatnē! Ja vēlies pateikties dzirdamajiem mūziķiem, pērc viņu ierakstus un ej uz viņu koncertiem! Ja vēlies pateikties man, uztaisi ballīti un uzaicini mani uzspēlēt plates!

006 – Light Mixtape

 1. The String Quartet – There Is A Light That Never Goes Out
 2. Keri Florence -There Is A Light That Never Goes Out
 3. Joseph Arthur – There Is A Light That Never Goes Out
 4. Braid – There Is A Light That Never Goes Out
 5. Me Gusta vs The Smiths – There Is A Light That Never Goes Out
 6. The Divine Comedy – There Is A Light That Never Goes Out
 7. Neuroticfish – There Is A Light That Never Goes Out
 8. Royksopp – Poor Leno (Silicone Soul’s Hypno House Dub) vs Erlend Oye – There Is A Light That Never Goes Out
 9. The Magic Numbers – There Is A Light That Never Goes Out
 10. David Ford – There Is A Light That Never Goes Out
 11. Schneider TM – The Light 3000
 12. Mikel Erentxun – Esta luz nunca se apagar
 13. The Smiths – There Is A Light That Never Goes Out