NEDĒĻAS ALBUMS: Alise Joste – Alise Joste (I Love You Records)

Alise CDcoverTas bija kādus gadus trīs atpakaļ, ap Ziemassvētkiem. Alise ievietoja ap desmit dziesmām kāda sociālā tīkla mūzikas sadaļā un, sākot ar šo mirkli, Joste jau bija kļuvusi par nozīmīgu spēlētāju Latvijas dziesminieku skatuvē. Lai piedod dāmas, kas līdz šim priecējušas mūsu ausis un turpina to darīt, taču Alise vēljoprojām ierakstāma “sarkanajā grāmatā” kā vienīgā savas sugas pārstāve – šī jaunā dāma ne tikai lepojas ar mūsu pusē reti sastopamu vokālu, bet arī māk to pielietot gan pati producējot dziesmas (to ierakstos spēlējoties ar daudzbalsību), gan izpildot savu mūziku koncertos. Alises vokāls asociatīvi savieno Elizabetes Freizeres, Lauras Mārlingas, agrīnās Nīnas Pārsones tembrus… Un ikviens, atkarībā no personīgās mūzikas bagāžas, var šo sarakstu papildināt. Taču daudz svarīgāk par visu pārējo, Alises Jostes mūzikai piemīt spēja klausītājam uzburt īpašu noskaņu gandrīz jebkādos apstākļos!
32725Alises pirmajā oficiālajā albumā satiekas virkne jaunu kompozīciju, virkne jau dzirdēta iepriekš demo ierakstos. Lai arī plate ierakstīta mēneša laikā Jostes lauku mājās, tās labskanību uzspodrinājuši pašmāju skaņu inženierijas jaunais talants Krišjānis Geidāns un “Shout Out Louds”, “Fever Ray”, Likes Lī un citu Zviedrijas sesiju mūziķis Bjorns Hansels (viņa kontā arī “Goran Gora” debijas albuma māsters)! Rezultātā Alises duets ar atbalsīm un akustisko ģitāru skan tik labi, kā vēl nekad iepriekš! Ja šī ir tava pirmā tikšanās ar jauno dziesminieci, brīdināšu, ka pirmajā mirklī šķietami romantiskā noskaņa var izrādīties maldinoša – šī ir vientulības mūzika, ko klausīties tad, kad radusies nepieciešamība nopauzēt visu apkārt notiekošo!
A Thousand Questions by alisejoste
Ill-omened by alisejoste
Sailors Daughter by alisejoste

Albums klajā nāk nākamnedēļ, taču šonedēļ, kopā ar pašas Alises komentāriem, albuma dziesmas vakaros dzirdamas manā “Radio 101” šovā. Pirmdien, 21. martā albums tiks prezentēts bārā “I Love You”, noteiktam klausītāju skaitam būs arī iespēja lejupielādēt albumu bez maksas!

0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daiga
Daiga
13 years ago

Šī gada atklājums Latvijā! Fantastiski pozitīvs balss tembrs un superīga noskaņu mūzika.

Zappa
Zappa
13 years ago
Reply to  Daiga

šī gada?! ….Daiguc nu tak klausāmies, skatāmies apkārt … va ta nu ieraugam tikai tad kad noliek to deguna priekšā..!

qq
qq
13 years ago
Reply to  Zappa

…Elizabetes Freizeres???? ???
????????????????
nu ok

Guntars
13 years ago

Nekā laba nesadzirdēju..ne noskaņas, neko..

Patīkamu klausīšanos, tiem, kam iet pie sirds..

Alnis
Alnis
11 years ago
Reply to  Guntars

Kurā mežā Gunča strādā par malkas cirtēju ?

Līva
Līva
13 years ago

Nu tad beidzot!
Brīnišķīgi un recenzija arī jauka!

Ilze
Ilze
13 years ago

Dzied jau meitene jauki. Tik domāju, ka dziedāšana angliski viņu iegāž. Tādu angliski dziedošu meitēnu daudz. Kāpēc nevarētu latviski? redz’, kā pašai “100 baltās dvēselēs” skaisti skan. =)

Gundars
Gundars
12 years ago

Latvijas Alanis Morrisette :) Elegants studijas darbs, eleganti gabali. Un … dziesmu versijas angļu valodā arī ir pat ļoti elegantas :)