NEDĒĻAS ALBUMS: Lana Del Rey – Born To Die

lana del rey born to die
Reiz “Pukkelpop” festivāla beksteidžā, eksperimentālie Sakramento deju panki “!!!” man atklāja, ka dziesmu radīšanai viņiem nepeiciešami vairāki svarīgi posmi. Pirmkārt, notiek mežonīga “jam” sesija, kuras laikā mūziķi lieto daudz un dažādas apreibinošas vielas. Pēc tam, darbs atsākas pēc dažām dienām, kad absolūti skaidrā prātā viņi uzmanīgi klausās iepriekš fiksētos trokšņus un atzīmē labākos motīvus, no kuriem tālāk arī attīsta dziesmu idejas! Kāds šim stāstam sakars ar Elizabeti Grāntu? Ar dūdiņu, kura stāsta, ka joprojām strādā Bruklinā par auklīti, kaut patiesībā ir miljonāra meita un jau pāris reizes neveiksmīgi centusies sākt dziedātājas karjeru? Lanas Del Rejas producenti un mārketinga speciālisti ir rūpīgi izanalizējuši Britnijas Spīrsas, Gvenas Stefanī, Kristīnas Agileras un Nellijas Furtado mūziku, no tās izgriežot labākos momentus, kuri salipināti kopā šīs nedēļas svarīgākajā jaunās mūzikas albumā!
http://www.youtube.com/watch?v=Bag1gUxuU0g
Galvenais, Del Rejas mūzikā nemeklēt to, kas tajā nav. Pirmkārt, jau nevainojamu izpildījumu. Pēc “Saturday Night Live” noskatīšanās, domāju, ikvienam ir skaidrs, ka jaunās dīvas koncertu izbaudīšana nolemta vien tiem, kam uz ausīm sakāpuši vismaz divi ziloņi! Bet dziesmu vēstījumos Del Reja runā tikai par slavu un romantisku mīlestību – principā, runā tieši to pašu, ko popmūzikas vēstures lielākais pārpratums Lēdija Gāga. Tieši Gāga ir tā, kuras karjera līdz ar Del Rejas ierašanos ir apdraudēta, jo Grānta gan izklausās tīkamāk ausij, gan labāk atbilst “femme fatale” arhetipam, kurš joprojām tiek labi pārdots visdažādākajās šovbiznesa nozarēs. Del Reja nav jaunā Adele, jo viņa ir kolāža no eksistējošiem mozaīkas gabaliņiem! Bet tas nav it nekas slikts, jo diez vai “top 40” formāta mūzikā šogad būs atrodams vēlviens kaut uz pusi tik nostrādāts ieraksts kā “Born To Die”!
http://www.youtube.com/watch?v=HO1OV5B_JDw
Starp citu, rekomendēju albuma “speciālo izlaidumu” ar 15 dziesmām. Trīs pievienotie skaņdarbi albumam dod nepieciešamo noslēguma un pabeigta darba sajūtu, kas līdz galam nenolasās plates īsajā versijā!

Albums ir atrodams veikalos, sākot no šīs nedēļas, tā dziesmas šonedēļ dzirdamas arī manā “Radio 101″ pārraidē, darba dienās no 14:00.

0 0 vote
Article Rating
5 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
l.
l.
12 years ago

neko nesapratu, patīk Grēviņam vai nepatīk šis ripulis?

Alīna
Alīna
12 years ago

Problēma ar Lanu Del Ray ir šāda:
* viņaa manipulē ar mūsdienu sabiedrības “vintage” fetišu
*viņa nav spējīga ne dziedāt, ne pati sacerēt dziesmas
* viņa ir tipisks produkts, kas pati neko nespēj, visu viņas vietā dara producentu armija (saki, ko gribi par Gāgu, bet viņa vismaz pati gan sacer, gan arī māk izpildīt dziesmas)

P.S. Nico varbūt ir uzskatām par “femme fatale”, Lana Del Ray noteikti nav.

Caunacauna
Caunacauna
12 years ago

šis nu ir tas gadījums, ka mūziķes bekgraunds var būt nesvarīgs, jo galu galā ir visas iespējas neklausīties viņu dzīvajā.
Toties ieraksti ar savu savdabīgumu momentā paķer- kā tas dabūts?-whatever. Mēs dzīvojam 2012.

muša
muša
12 years ago

viņas dziesmas ir lielisks fons ikdienai, turklāt, neapgrūtina ar efektu pārbagātību un pašā Lanā nav nekāda šoka elementa, tāpēc, ja neklausās un nelasa, kā par viņas īstumu spriedelē, tīri labi klausāma meitene. (ne dzīvajā)