Noklausīšanās kopija: Jacco Gardner – Cabinet Of Curiosities

Jacco
Holande, iespējams, ir valsts, kura festivālu skaitu ziņā pārspēj pat Lielbritāniju – dažādu žanru festivāli notiek katru nedēļas nogali, visa gada garumā, katram festivālam ir prepārtiji, āfterpārtiji un tajos visos spēlē pasaules svarīgākās grupas. Holandē ir ļoti spēcīga vietējās mūzikas scēna, kuru īpaši atbalsta Eiropas Savienības finansētais festivāls “Eurosonic Noorderslaag”, kura viens no uzdevumiem ir pievērst uzmanību arī Holandes izpildītājiem.
http://www.youtube.com/watch?v=_yjlXKliYYA
Deļ informācijas un koncertu pārbagātības, Holandes mūziķi ir lieli kopētāji un ļoti reti izdodas dzirdēt ko tādu, kas jau orģinālā formā neeksistētu ASV un britu mūzikā. Arī Džako Gārdners nav nekāds tīrradnis – viņš sludina tieši to pašu mūziku, ko ap 2006. gadu stilīgā “lo-fi” manierē diezgan līdzīgi izpildīja uz mirkli daudzsološais dziesminieks Džims Noirs. Taču Noira koncerti bija pašvaki un to skanējums stipri atšķīrās no analogās melanholijas, kas lieliski skanēja, iespiesta svaigā vinilā. Gārdners, savukārt, ir absolūts “vintage” slavinātāju kultūras produkts un tīrradnis, kurš neko nezina par datoriem, kolekcionē vecus, labus un dārgus sintezatorus, klausās “Love” un Sida Bareta plates, bet no mūsdienu industrijas noteikumiem vien iemācījies nosvīst mēģinājuma zālē un kopā ar pavadošo grupu izklausīties satriecoši.
jacco gardner
Gārdnera debijas albums ir pilns ar aizraujošām popdziesmām, kas gan arī savstarpēji ir ļoti līdzīgas, taču šoreiz tas kaut kā nekaitina. Faktu, ka no kopējās Holandes mūzikas putras Gārdners pamatīgi atšķiras, stiprina fakts, ka “Cabinet Of Curiosities” nākamnedēļ izdos ASV leibls “Trouble In Mind”. Gārdners jau šobrīd tiek saukts arī par martā gaidāmas “SXSW” konferences iespējami lielāko ažiotāžu un noteikti ir tas jaunais mūziķis, kuru nevajadzētu palaist garām!

Līdz 11. februārim “Cabinet Of Curiosities” piedāvā noklausīties “pitchfork.com”!