NEDĒĻAS ALBUMS: Leonard Cohen – Old Ideas

Leonard Cohen Old Ideas1
“Man patīk runāt ar Leonardu. Viņš ir sportists un gans. Viņš ir slinks mērglis. Viņš vienmēr visur redzams uzvalkā. Bet viņš vienmēr saka to, ko viņam lieku. Pat ja to nevēlas. Viņam nekad nebūs iespēja atteikties”.

Šādi, burtiskā tulkojumā, sākas pirmais kanādiešu dzejnieka Leonarda Koena dziesmu albums gandrīz astoņu gadu laikā. Tikpat eleganti tērpies, kā albuma noformējuma foto sesijā, Koens pavisam nesen apbraucis apkārt pasaulei ar (pat pašam) negaidītu lielāko hitu turneju, un pavisam netīšām ar savām leģendām saindējis vairākas jaunas paaudzes, kuras nekad Koenu savādāk nebūtu atklājušas. Šoreiz muzikālos dzejoļus “nelasa” kaut kāds vīrs, kurš ir bijis aktuāls septiņdesmitajos gados – Koena čukstošajā balsī 2012. gadā iemiesojies no jauna piedzimis meistars, kurā klausoties, daudzi cer iegūt viedas gudrības par pasaules kārtību un cilvēka likteni.

“Going Home” pirmajās rindiņās Koens skaidri un gaiši gan atklāj personību (reālās un skatuves) dalīšanos, gan arī noraida ikviena “vampīra” ilgas pēc jauniem “Hallelujah” vai “Suzanne”… Šis ir labākais mirklis, lai Leonards Koens pats vēl pagūtu izbaudīt Leonarda Koena privilēģijas, jaunāko paaudžu apziņā kļūstot pat svarīgāko popmūzikas vēstures bardu, uz mirkli liekot aizmirst gan par Jangu, gan Dilanu… Un četrdesmit četrus gadus pēc debijas “Songs Of Leonard Cohen”, var just, ka meistars nedaudz pašapmierināti sarakstījis jaunas dziesmas par mīlestību un dažādiem dvēseles pārdzīvojumiem. Loģiski, ka 2012. gadā nevienam nepietiks dūšas viņam kaut ko pārmest!

Pirmo reizi par “Old Ideas” tapšanu dzirdēju pirms gadiem pieciem… Droši vien, Keons jauna albuma ierakstam bija īpaši jāpierunā… Rezultātā radies, iespējams, nosvērtākais un ieturētākais ieraksts, kādu jebkad radījis 77 gadus vecs cilvēks. “Old Ideas” atstāj pamatīgi pārdomāta viengabalaina darba iespaidu, kurš jāklausās vairākkārt!

Leonard Cohen programme 1

Albums klajā nāk nākamnedēļ, taču tā dziesmas šonedēļ dzirdamas manā “Radio 101” pārraidē, darba dienās no 14:00, kā arī albumu vari noklausīties ierakstu kompānijas “Columbia Records” “soundcloud” lapā, kas sasniedzama, klikšķinot šeit!