Noklausīšanās kopija: Adam Green & Binki Shapiro

tumblr mbq9ra4FA91qcc3ke
Pēdējo reizi Ādamu Grīnu satiku pirms trīs gadiem “SXSW” mūzikas konferencē un jāteic, ka toreiz viņš bija diezgan bēdīgā formā. Nē, drīzāk ar Grīnu viss bija kārtībā, taču gandrīz nevienam vairs neinteresēja viņa padumjās balādes par norietējušām superzvaigznēm un ģenitālijām. Dīvaini, bet pacēlumu mūziķa karjerā nedeva pat 2008. gada kulta filmā “Juno” izmantotais “The Moldy Peaches” hits “Anyone Else But You”, toties dziesmas pēkšņie panākumi beidzot piepildīja Grīna bankas kontu un mūziķi no “galma āksta” pāris sekundēs pārvērta par “jaunbagātnieku”.
http://www.youtube.com/watch?v=sdpkZLpeIGY
http://www.youtube.com/watch?v=wuZVOWYPtcw
Par Ādama jauno muzikālo pārinieci Binki Šapīro zināms visai maz. No informācijas, kas pieejama, var izlobīt, ka abi dziesminieki, visticamāk, satikušies, pateicoties “The Strokes” bundziniekam Fabricio Moreti, kurš kopā ar Šapīro pirms trim gadiem nodibināja projektu “Little Joy”. Grīna un Kimjas Dousones duets “Moldy Peaches”, savukārt, bija bieži iesildītāji agrīnajiem “The Strokes” koncertiem. Zināms arī, ka Šapīro ir labi pazīstama ar Beku, taču abu mūziķu saistības komentēšanu neauzņemos.
http://www.youtube.com/watch?v=dGHbOZBSv18
Par vadmotīvu duetu albumam kalpojusi vēlme savienot to mūziku, kas abiem autoriem visvairāk saistās ar “savu krastu” – Šapīro ir Losandželosas meitene, Grīns tikai dodoties turnejās pamet pretējā krasta “lielo ābolu”. Tā nu Grīna mīlestība pret “The Velvet Underground” un naivu pankroku šajā albumā saplūdusi ar “Love” romantismu un B. Vilsona akordiem. Ļoti sena, ļoti naiva un ausij dikti tīkama popmūzika, kas vairāk atgādina “Belle & Sebastian”, nevis “She & Him”, kurus noteikti salīdzināšanai bieži pieminēs šī ieraksta sakarā.
http://www.youtube.com/watch?v=LE0OPbIblKs
Šapīro ir pirmais civēks, kas Grīnu atturējis no bezjēdzīgas provokācijas dziesmu tekstos, kaut, protams, provokatīvais elements saglabājies dziesmu uzbūvē un produkcijas niansēs, taču to sadzirdēs tikai labi trenētas ausis. Tāpat prieks, ka šī nav “vienas nakts afēra”, jo albums ir turpinājums divus gadus senai trīs dziesmu mini platītei, bet abi mūziķi arī mūsu platuma grādos šovasar koncertēs festivālos.