Noklausīšanās kopijas: Ārnaldsa, Hekmena, Mārlinga

Uz mazu mirkli, kamēr esmu prom no aktīva ētera, uzskatu par pienākumu par katru jaunu mūzikas ierakstu, kas man šķiet uzmanības vērts, atstāt kādu komentāru twitter, instagram vai arī bloga vidē. Jā, dažreiz pietiek ar 140 zīmēm, dažreiz vajag nedaudz vairāk. Šeit piedāvāju noklausīties trīs talantīgu dāmu jaunus ierakstus, kas mūzikas pasaulē ieradušies salīdzinoši nesen.

CS479896 01A BIG
Islandiešu dziesminieci Olofu viegli sajaukt ar islandiešu komponistu Olafuru, kuram ir tieši tāds pats uzvārds, pie tam abu mūziku es iedomājos skanam vienu un to pašu klausītāju stereo iekārtās. Olafas trešajai platei žurnāls “Filter” atradis trāpīgu salīdzinājumu, rakstot, ka Arnaldsa izklausās pēc Džoannas Ņūsamas mazās māsas. Ļoti labas melodijas un ļoti vienkārši aranžējumi. Klausies šeit.

screen shot 2013 02 07 at 18.39.24
Londonas dziesminiece Marika Hekmena ar mini albumu “That Iron Taste” droši saucama par vienu no gada pagaidām interesantākajām debitantēm. Jaunās dziesmu autores mūzika un tās aranžējumi ir jau sen gaidītās svaigās vēsmas britu populārā folka skatuvē. Noteikti nākotnē varam sagaidīt lielas lietas!

laura marling once i was an eagle 1368722617
Mūsdienu Džonija Mičella, Laura Mārlinga 23 gadu vecumā laidusi klajā savu ceturto albumu, kurš ir kā viena gara, skaista, meditatīva un gudra mīlas dziesma. Kritiķi ir ekstāzē.